flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
19
quantity
Product details
Category
Vacuum GaugesTips: The following five products are also available in stock. If you need a friend, please contact customer service.YXC-100ZT magnetically assisted axial belt edge electrical contact pressure gauge.1MPA=10KG=10BAR=145PSIThread M14*1.5 is the thread diameter 14MM pitch 1.5MM (metric)Thread M20*1.5 is the thread diameter 20MM pitch 1.5MM (metric)1/4 of the thread is usually said to be a 2 minute pipe diameter of about 13MM (imperial)Thread 1/2 is the usual 4-point pipe diameter of about 21MM (imperial)[name] magnetic assisted electric contact pressure[Model] YXC-100ZT 30VA[Accuracy] 1.6[surface diameter] 100MM[Connection method] M20*1.5[Working temperature] -40-70 degrees[Material] Threaded movement copper. Shell iron